فصد خون شرق تهران
آبینه
خشکشویی
جرثقیل برقی

قهرمانی والیبال جوانان ایران در بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی

والیبال جوانان ایران

 

به گزارش ایرنا به نقل از سایت فدراسیون والیبال، «محمدرضا حضرت‌پور»  بعد از کسب عنوان قهرمانی والیبال جوانان ایران افزود:

به تمام بازیکنان و کادرفنی خسته نباشید می گویم که زحمات زیادی کشیدند.  هیچکس دوست نداشت ما قهرمان شویم و در سالن همه ایتالیا را تشویق می کردند.

وی بیان کرد: در ست اول شکست خوردیم و ایتالیا خیلی خوب سرویس زد. اما در ست دوم بازی را به نفع خود تغییر دادیم و برنده شدیم. خوشحالم که برای سومین دوره در این کشور به قهرمانی می رسیم.

وی ادامه داد: از کسب عنوان بهترین لیبروی دنیا بسیار خوشحال هستم زیرا برای این عنوان تلاش زیادی کردم و در ۲ بازی آخر نیز با تمام توان به میدان رفتم.

لیبرو تیم ملی والیبال گفت:

بعد از این مسابقات در خدمت تیم ملی بزرگسالان برای رقابت های انتخابی المپیک خواهیم بود . امیدوارم موفقیت‌ها ادامه‌دار باشد.

تیم والیبال جوانان ایران در حالی که از وجود پنج بازیکن ارومیه‌ای بهره می برد،  شامگاه شنبه از ساعت ۲۰:۳۰ در منامه بحرین در دیدار فینال به مصاف ایتالیا رفت . و با پیروزی سه بر ۲ برای نخستین بار عنوان قهرمانی مسابقات جهانی بحرین را کسب کرد.

در پایان این رقابت‌ها «مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت‌پور» ۲ بازیکن ارومیه‌ای، به عنوان بهترین دریافت‌کننده و لیبرو در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جهانی بحرین موجب افتخار و غرور ملی است.

«امیرحسین اسفندیار» کاپیتان تیم ملی جوانان ایران نیز سومین بازیکنی بود که به عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات برگزیده شد.

امیرمحمد فلاحت‌خواه در پست پاسور، محمدرضا حضرت‌پور در پست لیبرو، امیرحسین توخته بازیکن سرعتی زن، مرتضی شریفی بازیکن قدرتی و بردیا سعادت در پست پشت خط‌ زن، پنج والیبالیست ارومیه‌ای حاضر در رقابت‌های جوانان جهان هستند.

همچنین وحید صادقی به عنوان کمک مربی و امین علی‌اکبری به عنوان آنالیزور به عنوان ۲ نماینده ارومیه‌ای تیم ملی ایران را در این مسابقات همراهی می‌کنند.

امیرحسین اسفندیار، سهیل کمال آبادی، احسان دانش‌دوست، مرتضی شریفی، پوریا یلی، بردیا سعادت، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، مهران فیض امام‌دوست، امیرمحمد فلاحت‌خواه، امیرحسین صابری و محمدرضا حضرت‌پور ۱۲ بازیکنی هستند که «بهروز عطایی»  سرمربی تیم ملی جوانان ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان انتخاب کرده بود.

 

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان،

از ۲۷ تیر تا ۵ مرداد به میزبانی منامه بحرین برگزار شد . ایران در ۱۹ دوره گذشته فقط یک بار در سال ۲۰۰۷ به جمع چهار تیم برتر راه یافته بود که در آن مسابقات نیز به مدال برنز رسید.

تیم نوجوانان ایران در سال ۲۰۱۷ قهرمان مسابقات زیر ۱۹ سال جهان شده بود. بیشتر بازیکنان حاضر در تیم کنونی جوانان، همان ترکیب تیم نوجوانان ۲ سال قبل هستند که حالا یک قهرمانی جهان دیگر را به کارنامه خود اضافه کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =