فصد خون شرق تهران
آبینه
خشکشویی
جرثقیل برقی

شکست بسکتبال ایران مقابل پورتوریکو در آخرین ثانیه؛ آغاز جام‌جهانی با شکست

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۹ مقابل پورتوریکو شکست خورد.

تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی ۲۰۱۹ چین از ساعت ۱۳ امروز در شهر گوانگژو به مصاف پورتوریکو رفت و با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ مقابل این تیم در ثانیه آخر شکست خورد.

شاگردان مهران شاهین‌طبع، بازی را با توپ پر و کاملاً برتر از حریف خود آغاز کردند. نتیجه ۳۰ بر ۱۶ به سود ایران در کوارتر اول، موید همین موضوع بود. تیم ایران در کوارتر دوم نیز از حریف خود که تجربه ۱۴ بار حضور در جام جهانی را یدک می‌کشید، ۱۹ امتیاز گرفت و ۱۵ امتیاز واگذار کرد تا دو تیم با نتیجه ۴۹ بر ۳۱ به سود ایران، نیمه اول را به پایان ببرند، اما کوارتر سوم برای پورتوریکو بهتر بود و نتیجه آن ۱۶ بر ۲۰ به سود این تیم رقم خورد.

حساسیت در کوارتر چهارم به اوج خود رسید. بازیکنان ایران می‌دانستند که در صورت پیروزی در این بازی و کسب یک پیروزی دیگر مقابل تونس، می‌توانند بدون استرس مقابل اسپانیا به میدان بروند، در حالی که صعود خود را برای نخستین بار به مرحله دوم، قطعی کرده‌اند. بازیکنان پورتوریکو که پیش از این ۹ بار به المپیک رفته بودند نیز می‌دانستند که در صورت واگذاری نتیجه این بازی و شکست احتمالی در بازی بعدی مقابل اسپانیا، باید قید صعود را بزنند.

استرس‌های موجود، کار خودش را کرد و دو پرتاب سه امتیازی در ۳۰ ثانیه پایانی بازی توسط بازیکنان پورتوریکو، نتیجه را به سود حریف برگرداند. نتیجه کوارتر چهارم ۳۲ بر ۱۶ به سود پورتوریکو ثبت شد تا نخستین شکست در غافلگیری کامل برای ایران رقم بخورد.

پیش از این بازی، تیم صربستان ۱۰۵ بر ۵۹ آنگولا را شکست داد و لهستان ۸۰ بر ۶۹ از سد ونزوئلا گذشت.

تیم ملی بسکتبال ایران در دیدار دوم خود از ساعت ۱۳ روز دوشنبه به مصاف تونس خواهد رفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =