فصد خون شرق تهران
آبینه
خشکشویی
جرثقیل برقی

۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان ۲۰۱۹ جهان – ۲ مدال طلا سهم ایران

۴ ایرانی دیگر در فینال و دیدار های رده بندی ۵ وزن دوم، یک نفر هم در شانس مجدد

رقابت های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان ۲۰۱۹ جهان امشب ( شنبه ) در شهر صوفیه بلغارستان به پایان رسید و ۲ کشتی گیر ایران به مدال طلا دست یافتند، این درحالی است که نمایندگان کشورمان با ۲ فینالیست، ۲ کشتی گیر در دیدارهای رده بندی و یک نفر هم در شانس مجدد در رقابت های ۵ وزن دوم حاضر هستند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از فدراسیون کشتی، امیررضا ده بزرگی و شاهرخ میکائیلی ۲ کشتی گیری بودند که مدال های طلای اوزان ۴۸ و ۱۱۰ کیلوگرم را به خود اختصاص دادند.

در رقابت های ۵ وزن نخست امیررضا ده بزرگی در دیدار وزن ۴۸ کیلوگرم با نتیجه ۳ بر یک ضیاء باباشوف از جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم شاهرخ میکائیلی در دیدار فینال رازمیک کوردیان از ارمنستان را با نتیجه یک بر صفر شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

سجاد عباس پور در وزن ۵۵ کیلوگرم دوازدهم شد، حجت رضایی در دیدار رده بندی وزن ۶۵ کیلوگرم ۹ بر ۸ به آرمان خاچیکیان از ارمنستان باخت و پنجم شد.

کامران ارقش در دیدار رده بندی وزن ۸۰ کیلوگرم با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل ویگن نازاریان از ارمنستان مغلوب و پنجم شد.

امشب در پایان رقابت های ۵ وزن دوم سعید اسماعیلی در وزن ۵۱ کیلوگرم و رضا ساکی در وزن ۷۱ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مهدی احدی زناب و دانیال سهرابی در اوزان ۴۵ و ۶۰ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند سعید کریمی زاده در وزن ۹۲ کیلوگرم نیز در گروه بازنده ها حضور دارد.

دیدارهای شانس مجدد از ظهر و رقابت های رده بندی و فینال ۵ وزن دوم فردا شب یکشنبه به وقت صوفیه برگزار خواهد شد.

نتایج رقابت های نمایندگان ایران در ۵ وزن دوم به شرح زیر است :

در وزن ۴۵ کیلوگرم مهدی احدی زناب پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر رناتو عثمان اوویچ از کرواسی را مغلوب کرد، در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل چورگیتا شول از رومانی با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت، در این مرحله مقابل ساماتبک ایزیمگالی از قزاقستان با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم، سعید اسماعیلی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کومی ساوادا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد ارشد از هند گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، در این مرحله ادموند نازاریان از بلغارستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

حریف وی در دیدار پایانی المیر علی یف از جمهوری آذربایجان است.

در وزن ۶۰ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۲ از سد رأفت رشید از بلغارستان گذشت، در دور دوم مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت، در این مرحله مقابل الکساندر گورالی از مولداوی با نتیجه ۴ بر ۴ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله مقابل ماکسیم اسکوراتوف از روسیه با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۷۱ کیلوگرم رضا ساکی، در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر داتا چخایدزه از گرجستان را مغلوب کرد، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۴ و ضربه فنی ایون دوسوفتی از رومانی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، در این مرحله مقابل رئوف عبداله علی اف از آذربایجان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت.

ساکی در این مرحله الکساندرین گوتو از مولداوی را در یک کشتی تزدیک با نتیجه ۶ بر ۶ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

حریف وی در دیدار پایانی استفان استارودوبتسیف از روسیه است.

در وزن ۹۲ کیلوگرم سعید کریمی زاده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر خالد حسن از مصر را شکست داد، در دور بعد مقابل محمد اولویف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت.

وی در این گروه ابتدا به مصاف تیلر هانا از آمریکا می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با ریچارد کارلسون از استونی مصاف می دهد و در صورت گذر از این کشتی گیر، در دیدار رده بندی به مصاف لازلو وارسانیل از مجارستان می رود.

کشتی فرنگی نوجوانان ۲۰۱۹ جهان , پایگاه خبری اخبار کشتی ایران

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =